Profesyoneller için

Isı Yalıtım Rehberi

Isı Yalıtımı (Mantolama) Nerelerde Kullanılır?

Isı yalıtımı, tüm yapılarda enerji tüketimini azaltmak ve daha konforlu yaşam alanları oluşturmak amacıyla uygulanır. Isı yalıtım çözümlerinin uygulanabildiği yapı türleri oldukça fazladır. Uygulama yerlerinin başında konutlar, okullar, kamu binaları, hastaneler, oteller, endüstriyel yapılar gelir.

Mantolama sayesinde yapılar dış etkenlerden korunur ve ısının ortamda dengeli yayılımı çok daha kolay biçimde sağlanabilir. Böylece binayı oluşturan yapı elemanlarında rutubet kaynaklı oluşabilecek korozyon engellenerek binanın ömrünün uzamasına katkı sağlanır. Isı yalıtımı, yaşadığımız konutların yanısıra kamusal yapılarda da enerji tasarrufu sağlayarak termal konforu artırır. Böylece iç mekandaki iş verimliliği ve yaşam kalitesi artmış olur.
Ev

Konutlarda dış cepheye uygulanan doğru bir ısı yalıtım sistemi ile ortalama %50 oranında enerji ve yakıt tasarufu sağlanırken yaşam için sağlıklı, konforlu ve güvenli binalar oluşturuyoruz.

Okul

Isı yalıtımı uygulanan okul binalarında öğrencilerin sağlıklı ve konforlu ortamda eğitim görmelerine katkı sağlıyoruz.

Hastane

Hastane binalarındaki ısı yalıtım uygulaması ile sağlanan iç mekan hava kalitesi sayesinde hastalara ev konforu yaşatıyoruz.

Fabrika

Endüstriyel binalarda yapılan ısı yalıtım uygulaması ile çalışanlara konforlu bir ortam oluşturarak iş verimliliğini arttırıyoruz.

ISI YALITIMI YAPTIRMAYI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?


Ücretsiz Keşif Hizmeti
/isi-yalitim-rehberi/isi-yalitim-mantolama-nerelerde-kullanilir