Profesyoneller için

Isı Yalıtım Rehberi

Isı Yalıtım (Mantolama) Hakkında Merak Ettikleriniz!

Isı Yalıtım (Mantolama) Nedir?

Hem yaz hem de kış mevsimlerinde, farklı ortamlar arası ısı geçişlerini sınırlayan, yaşadığımız ortamdaki konfor koşullarını daha az enerji harcayarak koruyan tüm uygulamalara “ISI YALITIMI” diyoruz.

Devamını gör
Isı Yalıtım (Mantolama) Faydaları

Binalarda kullanılan enerjinin yaklaşık %80 i ısıtma ve soğutma ihtiyaçları için tüketilmektedir. Bu enerjinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılması ancak ısı yalıtımı ile sağlanabilir. Amaç tasarrufsa en fazla ısı kaybının olduğu dış cepheyi yalıtmak en etkili tedbirdir.

Devamını gör
Isı Yalıtım (Mantolama) Nerelerde Kullanılır?

Isı yalıtımı, tüm yapılarda enerji tüketimini azaltmak ve daha konforlu yaşam alanları oluşturmak amacıyla uygulanır. Isı yalıtım çözümlerinin uygulanabildiği yapı türleri oldukça fazladır. Uygulama yerlerinin başında konutlar, okullar, kamu binaları, hastaneler, oteller, endüstriyel yapılar gelir.

Mantolama sayesinde yapılar dış etkenlerden korunur ve ısının ortamda dengeli yayılımı çok daha kolay biçimde sağlanabilir. Böylece binayı oluşturan yapı elemanlarında rutubet kaynaklı oluşabilecek korozyon engellenerek binanın ömrünün uzamasına katkı sağlanır. Isı yalıtımı, yaşadığımız konutların yanısıra kamusal yapılarda da enerji tasarrufu sağlayarak termal konforu artırır. Böylece iç mekandaki iş verimliliği ve yaşam kalitesi artmış olur.

Devamını gör
Isı Yalıtım Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar

Tekniğe uygun ısı yalıtım uygulaması ile ortalama % 50 enerji tasarrufu sağlayarak her yıl ülke olarak harcadığımız enerji masraflarımızı yarı yarıya azaltmak mümkündür.

Devamını gör
Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı, kışın sıcacık, yazınsa serin evlere sahip olmak isteyenler için en ideal çözüm yolu olarak öne çıkıyor. Hatta bu alanda doğru malzeme ile uzman bir ekip tarafından

Devamını gör
Mantolama Çeşitleri Nelerdir?

Mantolama, binanın iç ve dış ortam arasındaki ısı geçişlerini sınırlayarak yaşam alanlarında 4 mevsim tasarruf, 4 mevsim konfor sağlar. Tabii ısı yalıtımının yapılacağı yerin iklim bölgesi ve binanın yapısal özelliklerine göre mantolama modelleri arasından seçim yapılmalıdır. Sizin için hazırladığımız rehber aracılığıyla dış cephe mantolama çeşitleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Devamını gör
Isı Yalıtım Malzemeleri ve Özellikleri Nelerdir?

Binaların dış cephelerine uygulanan ısı yalıtımı, enerji tasarrufunun yanı sıra daha konforlu yaşam alanlarına sahip olunmasını sağlar

Devamını gör
Sıkça Sorulan Sorular

Devamını gör

ISI YALITIMI YAPTIRMAYI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?


Ücretsiz Keşif Hizmeti
/isi-yalitim-rehberi