Profesyoneller için

Isı Yalıtım Rehberi

Isı Yalıtım Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı, kışın sıcacık, yazınsa serin evlere sahip olmak isteyenler için en ideal çözüm yolu olarak öne çıkıyor. Hatta bu alanda doğru malzeme ile uzman bir ekip tarafından

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dış cephe ısı yalıtımı, ilgili ürün ve sistem standartlarına uygun ısı yalıtım ürünlerinin, TS825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı tarafından iklim bölgeleri bazında belirlenen levha kalınlıklarına göre tekniğe uygun şekilde uygulanması ile elde edilir. Binanın ömrü boyunca yüksek performans gösterecek doğru bir dış cephe ısı yalıtımı için; ısı yalıtımının sistem olarak uygulanması son derece önemlidir. Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri'ni oluşturan tüm ana bileşenler birbirine uyumlu olarak aynı tesislerde üretilmekte ve test edilmektedir.

Binaya Uygun Isı Yalıtım Çözümü Nasıl Seçilir?

Binanın bulunduğu iklim bölgesi ve yapısal özelliklerine bağlı olarak uygulanacak ısı yalıtım sistemi ve kalınlığı değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla karar aşamasında binanın yapısal özellikleri ve iklimsel veriler göz önünde bulundurulmalıdır. Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri tarafından sunulan Ücretsiz Keşif Hizmeti ile binanıza özel keşif yaptırarak, en doğru çözümün hangisi olacağını uzmanında dinleyebilirsiniz.

Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemlerimiz

Isı Yalıtımı Hangi Aylarda Yapılır?

“Isı yalıtımı nasıl yapılır?” sorusu, yalıtım yaptırmayı planlayanların bilgi edinmek istedikleri konular arasında ilk sıralarda yer alır. Ancak bu soruya ek olarak ısı yalıtımı için ideal zaman hakkında bilgi sahibi olmakta da fayda vardır. Mantolama sürecinde kullanılacak malzemelerin yapısal özelliklerini kaybetmemeleri için hava sıcaklığının 5°C ila 30°C aralığında olması şarttır.

Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda, mantolama için en ideal zaman olarak ilkbahar, yaz ve sonbahar ayları ön plana çıkıyor. Zira uygun sıcaklık ve yağışsız havada projenin tamamlanma süreci kayda değer oranda kısalır. Ancak ülkemizin batı ve güney kesimlerinde havanın nemli ve yağışlı olmaması, ısının eksi değerlere düşmemesi kaydı ile kış aylarında da mantolama yapılabilir.

Isı Yalıtımı ile enerji giderlerimden ne kadar tasarruf edebilirim?

Isı yalıtımı yaptırma sürecinde en çok merak edilen konuların başında enerjiden elde edilebilecek tasarruf miktarı gelmektedir. TS825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı tarafından bölgeniz için belirlenen levha kalınlığına uygun şekilde uygulanmış, doğru bir ısı yalıtım sistemi ile ısıtma ve soğutma amaçlı harcadığınız enerji giderlerinden %60 a varan oranda tasarruf edebilirsiniz.

Bölgeniz için TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı’na uygun minimum kalınlığı öğrenmek için linke tıklayınız.

Dalmaçyalı Isı Yalıtım Sistemleri ile elde edebileceğiniz enerji tasarrufunu BİNANIZA ÖZEL olarak öğrenmek için Dalmaçyalı Enerji Tasarrufu Analiz Raporu ndan faydalanabilirsiniz.

ISI YALITIMI YAPTIRMAYI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?


Ücretsiz Keşif Hizmeti
/isi-yalitim-rehberi/isi-yalitimi-nasil-yapilir